Pořiďte své bydlení snů (a nejen to):

Hypoteční úvěry na míru

Co to ta hypotéka vlasně je?

Hypoteční úvěr, nebo také lidově „hypotéka“, je účelový úvěrový produkt se zajištěním zástavním právem. V nejběžnější praxi je zástavní právo uvaleno na nějakou nemovitost (byt, dům, stavební pozemek), nebo i více nemovitostí.

Hypotéku můžete využít na:
nákup nemovitosti, ať už pro vlastní bydlení, nebo jako investici,
stavbu nemovitosti, případně i nástavby, vestavby nebo přístavby

rekonstrukci, modernizaci nebo opravu nemovitosti
zpětné proplacení již proinvestovaných fin. prostředků
– nákup spoluvlastnických, dědických a manželských podílů
refinancování starších účelově použitých úvěrů (na bydlení)

Speciálním druhem je pak tzv. americká hypotéka, což je neúčelový úvěr se zástavním právem. Takový úvěr můžete použít například na:
– refinancování menších neúčelových spotřebitelských úvěrů
– nákup spotřebního zboží (například auta)
– investici prostředků do Vašeho nového podnikání

Výhody hypoték

Hypoteční úvěry mají oproti spotřebitelským úvěrům mnoho výhod. Velice často se stává, že pokud chcete investovat finanční prostředky do nějaké nemovitosti, je výhodnější použít hypoteční úvěr i když potřebnou sumu máte připravenou na svém bankovním účtu. 

– Obecně NÍZKÉ úrokové sazby – díky zástavnímu právu jsou peníze vypůjčené z hypotečního úvěru většinou levnější, než ostatní úvěrové produkty
   – aktuální úroková sazba se sice pohybuje okolo 6% p.a., ale vzhledem k inflaci vypůjčené prostředky ztrácejí hodnotu dřív, než se stačí splácet,
Dlouhá doba splatnosti – hypoteční úvěr můžeme splácet až 30 let, díky tomu se snižuje měsíční splátka a zatížení rodinného rozpočtu
– Daňové úlevy – splátky úroků z hypotéky můžeme použít ke snížení základu daně , díky tomu klesnou zaplacené daně z příjmů
– Rychlost s jakou finanční prostředky získám – vyřízení celého procesu obvykle do 14 dní až 3 týdnů, podle složitosti případu a kapacit bank
– Ochrana před inflací – hodnota financované nemovitosti pravděpodobně v čase poroste, ale úvěr se zvyšovat (samovolně) nebude
– Budování majetků – chtěli byste nějakou nemovitost jako investici? S hypotečním úvěrem použijete prostředky banky k rozšíření vlastního majetku.
– Stabilita a bezpečnost – hypotéky jsou v čase poměrně stabilní produkt a nehrozí Vám proto, že Vás někdo bude z nemovitosti vystěhovávat.  
   – v případě finančních nesnází nabízí banky různé možnosti, jak situaci vyřešit, ať už jde o odklad splátek, snížení splátek atp. 
– Svoboda v rozhodování – pokud máte k dispozici potřebné finance, ale rozhodnete se pro hypotéku, můžete své prostředky například zhodnocovat ve spoření a investicích, nebo je můžete použít jako pojistku, kdyby původní rozpočet z nějakého důvodu nevyšel a celá akce byla dražší.  

Spočítejte si svou hypotéku:

Slovníček pojmů u hypotečních úvěrů

Proces hypotečního úvěru ve spolupráci se mnou.

Pokud se rozhodnete řešit hypoteční úvěr se mnou, bude proces možná jiný, než byste čekali. V první řadě se podíváme na Vaši finanční situaci a poslechnu si vaše přání a celkový záměr. 

Následně ve spolupráci s naším úvěrovým analytikem (ano, máme ve firmě člověka, který nedělá nic jiného, než že leží v podmínkách a metodikách bank, proto jsme nejlepší) připravíme návrh řešení, který bude obsahovat výpočet Vaší bonity podle metodiky jednotlivých bank, maximální výši úvěru, očekávanou úrokovou sazbu, modelaci výše splátek, zhodnocení rizik a další parametry podle konkrétní situace, to vše v porovnání jednotlivých bank nebo stavebních spořitelen. 

Pokud se Vám bude některá z variant líbit, budeme pokračovat sepsáním žádosti (dnes už většinou elektronicky a bez podpisu) a pomohu Vám shromáždit všechny doklady a podklady nutné ke schválení. Banka mezitím provede odhad nemovitosti a po odevzdání všech dokumentů úvěr schválí. Následně podepíšeme úvěrovou smlouvu. Vyčerpáte prostředky a bydlíte, rekonstruujete, stavíte…

Moje práce tím ale zdaleka nekončí, spíše naopak, teprve začíná. Pomohu Vám s čerpáním prostředků i následnými podmínkami. Případná správa a administrativa v průběhu trvání úvěru je samozřejmostí. Navíc podle Vaší finanční situace sestavím kompletní finanční plán, se kterým Vás finančně v budoucnu nic nepřekvapí. 

Řešíte hypotéku?

Chcete pořídit vlastní bydlení, rekonstruovat, nebo Vám končí fixace a banka nesmyslně zdražila úrokovou sazbu? Napište mi a získejte parťáka co Vám s celým procesem pomůže.