Krátké povídání na téma:

Kdo je Dominik Durna

Chtěl jsem radit, ne prodávat

Už na střední škole jsem chtěl dělat práci, při které bych lidem pomáhal s orientací na finančním trhu. Chtěl jsem vědět, jak to všechno funguje a jak se například správně nastavit pojistku nebo jak funguje spoření a jak ho správně využívat. Protože se ve školních osnovách podobné informace objevují jen velmi povrchně, zkusil jsem přidat i praxi. Nejprve jsem si našel poradenskou brigádu během studia na střední škole, poté jsem postupně pracoval jako bankovní poradce pro dvě různé banky. A asi po 3 letech jsem se začal věnovat obchodu ve strojírenství, protože jsem se do té doby naučil pouze to, jak mám ten nebo ten produkt „prodat“ a správně sjednat. Ani při mé brigádě, ani v bance jsme neřešili, proč a jak zrovna tento produkt tomu konkrétnímu člověku vyřeší nějakou životní situaci. Byl vhodný pro všechny, hlavně ať zákazník zaplatí.

Vlastní protrpěné zkušenosti

Nakonec to šlo i podle mých představ

Až jednou jsem se setkal s poradcem, který mi neprodával žádný produkt. Vyslechl mě, řekl mi svůj názor a ukázal mi možná řešení mé situace – ne jedno, ale všechna možná řešení a zároveň mi ukázal jejich klady a zápory. Po nějakých 8 letech, kdy jsem byl sám finančně aktivní a pracoval ve 2 bankách a 1 poradenské společnosti, jsem konečně potkal člověka, který dostál svému povolání a skutečně finančně radil, bez prodeje, překrucování nebo zamlčování. A já věděl, že to je přesně to, co jsem už na střední škole chtěl dělat. A tak jsem tady, jsem člověk jako vy, který zjistil odpovědi na otázky ze světa finančního trhu, na které vám většinou v bankách, médiích, ale také ve škole nebo doma nikdo neodpověděl. Buď odpověď neznal, nebo se mu nehodila, protože chtěl něco prodat.

Bez kvalitních zdrojů a správného vzdělání by to ale nešlo.

Abych tyto odpovědi znal, prošel jsem už nespočtem různých školení, webinářů a kurzů. Níže vidíte jen některé nejdůležitější certifikace. Mimo sektorových zkoušek, které jsou pro mou práci nezbytné jsem získal také certifikaci PFP. Abych byl ve své práci dobrým parťákem pro své klienty, učím se v podstatě neustále.